top of page

ROLE TEATRALNE

INT_Mistrz_I_Malgorzata_fot.Maciej_Rało
6c7c09be86_large.jpg
Jakoś to będzie; fot. Agata Stanula (1).
INT_PRESS_Mistrz_i_Malgorzata_fot_Maciej
INT_PRESS_Mistrz_i_Malgorzata_fot_Maciej
Teatr: Witaj
demo teatralne

"HIOB 51" REŻ. JAN NOWARA

TEATR IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

Łukasz Ciepliński

Niezłomny człowiek, z wielką nadzieją i wiarą. Ogołocony w życiu ze wszystkiego, nie daję się złamać systemowi. Przez cały czas walczy, skazany na samotność, ze swoimi słabościami, z agresją i katowaniem. Doprowadzany do majaków, pobić, złamań, nie daje za wygraną. Za wszelką cenę próbuję dźwignąć swoje ciało i zachować siebie. Wspomnienia rodziny i wiara w Boga dają mu siłę do przezwyciężania niemożliwego. Historia człowieka, który nie da się stłamsić i posiada niezłomną wiarę, w siebie, Boga, człowieka. Wrażliwy, empatyczny, odważny, waleczny.

Fot. Rałowski
Fot. Rałowski

"WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU" REŻ.
PAWEŁ AIGNER

TEATR IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

Sir Evans Hugo

Pleban z piekła rodem. Zachłanny na pieniądze, nadużywający władzy jaką daję mu hierarchia społeczna. Fałszywie świętobliwy, pobudzony erotomańsko, wykorzystujący słabość innych. Choleryk, manipulator, intrygant. Nie ma postaci, która nie byłaby przez niego zbesztana, obrażona. Wypomina grzechy pod przykrywką poprawnego posłannika bożego. Wszystko to jednak pozór, bo pleban to tak naprawdę słaby, strachliwy, grzeszy człowiek. Spektakl jest utrzymany w konwencji groteskowej, tak więc wszystkie działania plebana są również mocna wyolbrzymione.

INT_IWONA_portrety_TEATR_lipca 09, 2020_

"IWONA KSIĘŻNICZKA BURGUNDA" REŻ. WALDEMAR ŚMIGASIEWICZ

TEATR IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

rola Cyryl

Fałszywy przyjaciel, gra na kilka frontów, zawsze z korzyścią dla siebie. Bezwzględny i egoistyczny, wyrafinowany i konkretny. Jego celem jest awansować jak najwyżej w hierarchii społecznej. Zdawałoby się, że pozbawiony jest uczuć, jednak wewnętrznie jest tchórzliwym i bardzo wrażliwym człowiekiem. Życie jakie prowadził rozbudziło jego instynkt zwierzęcy. Prowokuje, szydzi, pragnie władzy. Urodzony z niego manipulator, który obserwuje, i działa według dogodnej dla siebie taktyki.. 

"MISTRZ I MAŁGORZATA" REŻ. CEZARY IBER

TEATR IM. WANDY SIEMASZKOWEJ W RZESZOWIE

rola Korowiew

Mistrz  żartu i dowcipu, jest prawą ręką Wolanda, jego rzecznikiem i przedstawicielem od czarnej roboty. Korowiew z pozoru elegancki, dystyngowany, wewnątrz jest szatańskim uwodzicielem. Jego siłą jest ironia i cynizm. Jest królem życia i imprez, wodzirejem ludzkich dusz, jak dyrygent kieruje ludzkim działaniem i umysłem. Jego metody nie są okrutne czy brutalne. Potrafi rozbrajać pewnością, bezpośredniością, oczernianiem,. Korowiew jest silny, nikt mu się nie oprze, nikt mu nie odmówi. 

INT_Mistrz_I_Malgorzata_fot.Maciej_Rałow

fot. Maciej Rałowski

DSCF6171.jpg

fot. Rafał Korzeniowski

"UTOPIA" REŻ. MICHAŁ SIEGOCZYŃSKI

TEATR POWSZECHNY W WARSZAWIE

SCENA STÓŁ POWSZECHNY

rola Paul

Depresyjny, zniewolony przez strach przed zmianami, aspołeczny. Najchętniej nie wychodzi z domu, a nawet z łóżka. Świadomy aktualnej sytuacji społecznej, pełen niezgody lecz bierny w działaniu. Jest w nim młodzieńczy buntownik, którego wyciszył w marazmie swojego życia. Wiadomość otrzymana pewnego dnia, zmienia jego życie, uwalnia zwierzęcość i determinuje do aktywności. Poznaje grupę ludzi, z którą łączą go podobne idee. Stają się aktywistami, by zmienić świat na lepsze.

"JAKOŚ TO BĘDZIE. SPEKTAKL O ROBOTACH" REŻ. JAN HUSSAKOWSKI

TEATR IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KRAKOWIE

rola Roboaktor

Eksperymentalna rola, która opiera się na wyobrażeniu jak robot/android poradziłby sobie na scenie. Jest próbą odpowiedzi na pytanie: czy jest to zawód, który można zastąpić nową technologią. Roboaktor wykona wszystko, zagra wszystko, wzbudzi skrajne emocje na zawołanie. Czy roboaktor potrafi czuć?  Czy ma własne zdanie? czy posiada inteligencję? To pytania, które każdy widz interpretuje po swojemu. Cytat „Myśle, więc jestem”, nabiera w czasach robotyki nowego znaczenia.

Jakoś to będzie; fot. Agata Stanula (3)

"WSZYSCY=BOGOWIE WE KRWI" REŻ. GRZEGORZ GRECAS

TEATR UKŁAD FORMALNY

INSTYTUT IM. JERZEGO GROTOWSKIEGO WE WROCŁAWIU

rola Władca Much

Można nazywać go bogiem okrucieństwa, szatanem, który zamknięty w umysłach podszeptuje i wywołuje atawistyczne odruchy ludzkie,  dla mnie jednak Władca Much jest zbiorem ułomności, cierpień, kompleksów, zamkniętym w człowieku, który naznaczony ciemną przeszłością poszukuje zemsty. Jego determinacja i nienawiść są jego siłą. Wszystko co robi działa destrukcyjnie na otoczenie i jego samego.

„LEW NA ULICY” REŻ. CEZARY IBER

rola Neb

Tytułowy lew w spektaklu Cezarego Ibera nie jest schematycznym katem. Postać charakteryzuje niezrozumienie, brak akceptacji i chęć rozgrzeszenia. Neb początkowo wydaję się być swoistym wodzirejem wydarzenia, gospodarzem wieczoru, w którym opowie swoją historię życia. Prowadzi narrację, komentując i biorąc udział w scenach. Jak się okazuję jest to próba rozliczenia się z przeszłością,  zrozumienia siebie i przyznania się do winy. Neb jest skrzywdzonym dzieckiem, ofiarą, która w ferworze nienawiści dokonuję diabolicznych czynów. Rola inspirowana licznymi wywiadami z Tedem Bandy czy Iceman'em.

1-6c7c09be86_large.jpg
12e1d7086b_large.jpg

„WESELE” REŻ. MONIKA STRZĘPKA

rola Dziennikarz

Przedstawiciel klasy inteligenckiej. Zaproszony na wieś, pije, bawi się hucznie, adoruje. Alkohol wyzwala w nim emocje, zwykle skrywane w mieszczańskiej egzystencji. Daje się wciągnąć w wir weselny, odrzucając wszystkie przyjęte poprawności i maniery. Postać pełna absurdów i zaprzeczeń. Rozerwany wewnętrznie, pełen wątpliwości dotyczących spraw społeczno – politycznych. 

„PRZYPADEK KLARY” REŻ. ELŻBIETA CZAPLIŃSKA – MROZEK

rola Tomasz

Tomek jest silnym, męskim, twardo stąpającym po ziemi facetem. Nie ma w sobie skrupułów, zahamowań. W życiu do wszystkiego dochodził sam, nikomu nie musi nic udowadniać. Jest wyrachowany, konkretny, prostolinijny, a jego największą słabością jest autoagresja. Bardzo silnie zmaga się ze swoim wnętrzem, a niską samoocenę, obwinia się o wszystko, lubi zadawać sobie ból. Tomek wybiera drogi, które prowadzą go do destrukcji, odnajduje się w sytuacjach toksycznych.

"BARAN Z KOMODĄ" REŻ. JAN HUSSAKOWSKI

TEATR DRAMATYCZNY W WARSZAWIE - SCENA PRZODOWNIK 

Jajowód i różne postaci

Spektakl ma formę kabaretu improwizowanego. Aktorzy kreują różnorodne postaci. Wysnuwają inteligentne żarty wynikające z kontekstu danej sceny lub mierzą się z najbardziej żenującym dowcipem. Otwierają widza na innowacyjną formę sztuki i łamią granice jego wstydu. Występuję w rolach: mistrza ceremonii, redaktora zafascynowanego poezją, rzecznika prasowego jąkały, prezentera telewizyjnego. Staramy się znaleźć nową jakość kabaretu w Polsce. Każdy "set" ma inny temat, a sceny pisane przez dramaturgów zapewniają oryginalność.

Teatr: Film
bottom of page